Liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Jana Pawła II

PIERWSZA PIESZA PIELGRZYMKA WAŁBRZYSKA

W LITURGICZNE WSPOMNIENIE

BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II

 

z kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego

do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia

Najświętszej Maryi Panny

22 października 2013 r.

 

W kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP dnia 22 września 2013 r. zostały uroczyście zainstalowane relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Od kwietnia br. przy tym kościele ma swoją siedzibę Instytut Jana Pawła II, którego celem jest upowszechnianie nauki Błogosławionego Papieża, a każdego 22. dnia miesiąca jest odprawiana Msza Święta ku czci Papieża Polaka oraz są organizowane koncerty i wykłady.

Z tej racji 22 października br., w liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II, przybędzie do tego kościoła piesza pielgrzymka, która wyruszy z kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00. Wytyczona trasa wiedzie przez urokliwe podnóże Ptasiej Kopy.

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP znajduje się przy ul. Księdza Prymasa Stefana Kard. Wyszyńskiego. Toteż głównym punktem programu pielgrzymki będzie Droga Krzyżowa Prymasa Tysiąclecia dla Pracowników Pióra. Pielgrzymka będzie się odbywać w intencjach Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o  wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz w intencji rozwoju tego modlitewnego dzieła.

Po przybyciu pielgrzymki do kościoła o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Różańcowe, a o godz. 18.00 Msza Św., po której z programem słowno-muzycznym, opartym na Tryptyku Rzymskim Jana Pawła II, wystąpi młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu Roku Wiary i w oczekiwaniu na kanonizację Jana Pawła II.