Dzień Papieski w wałbrzyskiej szkole

Dzień Papieski w PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

 

Czym jest nadzieja w życiu człowieka? Gdzie ją znaleźć i jak jej w życiu nie zagubić? Na te pytania uczniowie mogli uzyskać odpowiedź podczas Dnia Papieskiego, który obchodzono 20 października 2017r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.  Hasłem tegorocznej uroczystości były słowa Papieża Polaka skierowane do uczestników pielgrzymki w Ziemi Świętej „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Refleksje na temat nadziei, która chroni przed egoizmem i prowadzi do szczęścia przeplatane piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru wzbudziły zainteresowanie uczniów i zaproszonych gości – ks. dr Wiesława Rusina – Proboszcza parafii p.w. św. Aniołów Stróżów, Dyrektora III LO – Pana Waldemara Sęczyka oraz Prezesa Instytutu Jana Pawła II – Pana Jerzego Langera.

Uroczystość ta była także doskonałą okazją, by rozstrzygnąć dwa konkursy papieskie: XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, którego organizatorem była PSP nr 28 oraz Konkurs Plastyczny pt „„XX-lecie pielgrzymki Jana Pawła II na Dolnym Śląsku” zorganizowany przez Instytut Jana Pawła II we współpracy z PSP nr 28.

W Konkursie Wiedzy o Papieżu Polaku; I miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2, II miejsce przyznano uczniom z PSP nr 23, a miejsce III wywalczyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

Natomiast w Konkursie Plastycznym; w kategorii klas I-III nagrodzono: Alana Krawczyka z  PSP nr 2, który zajął I miejsce; Alę Przytocką z PSP nr 5 za zajęcie II miejsca i Gabrielę Paterek z PSP nr 28 za zajęcie III miejsca. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Adriannie Wołk- Łaniewskiej z ZS-P nr 1 oraz Lenie Wojnickiej z PSP nr 28.

W kategorii klas IV-VI : I miejsce zajął  Nikodem Piekarzewicz z PSP 5, II miejsce – Julia Wiklińska z  ZS-P nr 1, a miejsce III- Julia Orłowska z PSP nr 2. Wyróżniono: Kingę Paulińską z  PSP nr 2 oraz  Mateusza Rajewskiego  z PSP nr 5.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.