Gość Świdnicki: Jakiego patriotyzmu uczył św. Jan Paweł II ?

O dziedzictwie narodowym w nauczaniu i świadectwie św. Jana Pawła II w Wałbrzychu Szczawnie-Zdrój.

W ramach VII konferencji z cyklu „Jan Paweł II – Prorok naszych czasów” Stowarzyszenie Instytut Jana Pawła II zorganizowało sympozjum na temat „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja”. Miejscem spotkania był Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdrój.

Wśród prelegentów znaleźli się bp prof. dr hab. Ignacy Dec z wykładem inauguracyjnym i ks. dr Krzysztof Moszumański, który poruszył zagadnienie dziedzictwa narodowego. Ostatnim z mówców był natomiast dr hab. Paweł Skibiński, który starał się odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie dotyczące wymagań, jakie zostawił współczesnym święty papież. W swoich rozważaniach zauważył, że Jan Paweł II uczył miłości do Ojczyzny, która jest nie tylko dziedzictwem historycznym, ale i etycznym.

Wśród wsłuchujących się w prelekcje nielicznych gości wyróżniono szczególnie minister Annę Zalewską, posła Wojciecha Murdzka i ks. Józefa Strugarka, któremu stowarzyszenie zawdzięcza możliwość organizacji konferencji w teatrze. Na zakończenie obrad odbył się panel dyskusyjny z udziałem prelegentów i pani minister, który poprowadził ks. Witold Baczyński.

http://swidnica.gosc.pl/doc/3525855.Jakiego-patriotyzmu-uczyl-sw-Jan-Pawel-II 770037_fmyn_20161029032_54